Nasze sklepy: Odkurzacze centralne  Kominki Rekuperacja Wellness i Spa

Kategorie

Informacja

Promocje

Podstawowe informacje o odkurzaczach centralnych.

Czym jest odkurzacz centralny?

Odkurzacze centralne to wysokiej jakości, nowoczesne, bezpieczne, proste w obsłudze i przede wszystkim skuteczne urządzenia przeznaczone do sprzątania.

Odkurzacz centralny to nowoczesne rozwiązanie zwiększające komfort sprzątania. Główną zaletą jest całkowite wyeliminowanie cyrkulacji zużytego powietrza w pomieszczeniach. W tradycyjnym odkurzaczu nawet tym z górnej półki powietrze przechodzi przez filtr i jest spowrotem wdmuchiwane do pomieszczenia. W przypadku odkurzacza centralnego powietrze odprowadzane jest na zewnątrz budynku. System ten chroni domowników przed bakteriami i roztoczami. Z tego powodu odkurzacz centralny to wspaniałe rozwiązanie dla alergików.

Zalety wynikające z zastosowania odkurzacza centralnego

Dzięki zastosowaniu odkurzacza centralnego odkurzanie staje się przyjemniejsze, skuteczniejsze, cichsze oraz szybsze. Podczas sprzątania domu posługujemy się tylko rurą ssącą więc nie ma tu mowy o siłowaniu się z kablami czy odkurzaczem obijającym się o nogi, meble lub ściany. Rurę łatwo i szybko podłącza się do gniazd ssawnych i zaraz po zakończeniu sprzątania wystarczy ją tylko odłączyć. Raz na jakiś czas wystarczy tylko opróżnić główny zbiornik odkurzacza (raz na kilka miesięcy), a podczas pracy nie są odczuwalne spadki mocy zasysania. Nie potrzeba przed każdym sprzątaniem wyrzucać i czyścić worków jak to bywa w zwykłym odkurzaczu domowym, który dodatkowo zapycha się gdy zwiększa się poziom zanieczyszczń w zbiorniku. Odkurzacz centralny to także świetne urządzenie w przypadku alergików. Zasysane powietrze nie jest wyrzucane w pomieszczeniach tylko na zewnątrz budynku - zapobiega to cyrkulacji zanieczyszczonego powietrza i kurzu w pomieszczeniach.

Odkurzacz centralny - główne założenia

Głównym założeniem systemu centralnego odkurzacza jest fakt, że jednostka centralna znajduje się w innym pomieszczeniu (np. piwnica, pomieszczenie gospodarcze), a instalacja (rury PVC) znajduje się w ścianach oraz podłodze. Na czas odkurzania rurę ssącą w prosty sposób podłącza się do gniazd ssących zamontowanych w ścianach.

system centralnego odkurzania

  1. Jednostka centralna
  2. szufelka kuchenna
  3. gniazdo ssawne
  4. rury i akcesoria

 

Zobacz też inne artykuły powiązane tematycznie:

Odkurzacz centralny, czy warto?

Najlepszy odkurzacz dla alergików

Jak wybrać odkurzacz centralny?

Elementy systemu centralnego odkurzania

Schemat instalacji odkurzacza centralnego

Ranking odkurzaczy centralnych


Gwarancja satysfakcji

28 dni na zwrot
28 dni na zwrot

Każdy nasz klient, który jest konsumentem ma 14 dni na zgłoszenie zwrotu + 14 dni na odesłanie towaru. (Koszt zwrotu ponosi Kupujący). Szczegóły.

Bezpieczne zakupy
Bezpieczne zakupy

Zakupy u nas są bezpieczne dzięki szyfrowanemu połączeniu i procedurom zapewniającym ochronę danych osobowych.

Gwarancja terminu
Gwarancja terminu wysyłki

Jeśli nie wywiążemy się z terminu wysyłki towaru podanego na stronie produktu zaoferujemy Ci prezent lub dodatkowy rabat! (Obsługa sklepu ustala przedmiot lub wysokość rabatu).

firma fodna zaufania
firma fodna zaufania
wzorowy sklep 
szyfrowanie SSL
rzetelny sprzedawca
Partnerzy sklepu Płatności obsługuje Payu Payu - Monedo - Płacę później