Nasze sklepy: Odkurzacze centralne  Kominki Rekuperacja Wellness i Spa

Kategorie

Informacja

Promocje

Koszt instalacji odkurzacza centralnego

Chcesz obliczyć koszt instalacji odkurzacza centralnego?

Całościowy koszt instalacji odkurzacza centralnego jest ściśle uzależniony od powierzchni do sprzątania, planowanej ilości gniazd, sposobu prowadzenia instalacji PVC, a także kosztu samej jednostki centralnej. Nie da się określić i uśrednić dokładnie kosztu instalacji odkurzacza centralnego ponieważ należy to zawsze wycenić indywidualnie.

Koszt instalacji odkurzacza centralnego z podziałem na poszczególne elementy 

Koszt odkurzacza centralnego (jednostki centralnej)

Koszt odkurzaczy centralnych (jednostek centralnych) może się bardzo różnić w zależności od marki, typu i parametrów odkurzacza. Koszt jednostek centralnych waha się w bardzo dużych widełkach ze względu na wymienione parametry i zaczyna się już od około 1000 zł za jednostkę centralną.

Koszt odkurzacza centralnego (jednostki centralnej) może być całkowicie różny w zależności od wybranej marki i modelu odkurzacza. Odkurzacz centralny powinien być dostosowany do warunków mieszkalnych i technicznych tj. przede wszystkim długości instalacji oraz planowanej powierzchni sprzątania. W opisie produktu każdego odkurzacza centralnego zamieszczone są informacje m.in.: na temat powierzchni na jakiej dany odkurzacz centralny będzie spełniał swoje zadanie, ilości gniazd ssawnych oraz max długości instalacji. Są to podstawowe parametry techniczne jakie należy dobrać do własnych warunków mieszkalnych.

Koszt "robocizny" i materiałów instalacji odkurzacza centralnego

Wyliczając szybko wstępnie koszta robocizny i materiałów instalacji odkurzacza centralnego (rury, złączki, kleje) można przyjąć, że średnio materiały i robocizna na jeden punkt (odkurzacz, gniazdo lub szufelka) wynoszą średnio około 250 zł.

Biorąc po uwagę powyższe, jeśli chcemy więc mieć powiedzmy 5 punktów ssawnych (powiedzmy 4 gniazda i jedna szufelka) będzie to w przybliżeniu koszt około 1500 zł. Do tej ceny należy doliczyć koszt jednostki centralnej oraz zestawu sprzątającego.

 Jaki jest koszt instalacji odkurzacza centralnego?

Całościowy koszt instalacji odkurzacza centralnego uzależniony jest od konkretnego budynku, jego wielkości i parametrów, długości instalacji oraz samej jednostki centralnej (modelu i marki). Ceny jednostek centralnych są bardzo zróżnicowane, a im lepsze parametry dostosowane do większych instalacji i czym nowocześniejsze rozwiązania tym za odkurzacz centralny trzeba zapłacić więcej. Ceny materiałów instalacji PVC oraz robocizny są z reguły bardzo podobne w wielu firmach jednak warto także je porównać. Należy jednak pamiętać, że prócz ceny trzeba też zwrócić uwagę na jakośc usług.

Najniższy koszt instalacji odkurzacza centralnego

Najniższy koszt instalacji odkurzacza centralnego można osiągnąć w przypadku gdy zdecydujemy się wykonać instalację na własną rękę oraz gdy wybierzemy tańszą jednostkę centralną. W przypadku wykonywania instalacji centralnego odkurzania na własną rękę ponoszony jest tylko koszt materiałów. Należy jednak pamiętać o tym, że wykonanie instalacji rządzi się pewnymi zasadami i przed przystąpieniem należy zapoznać się z poradami na temat prowadzenia i montażu instalacji aby zapobiec popełnieniu błędów, które mogłyby negatywnie wpłynać na pracę odkurzacza centralnego i wydajność systemu centralnego odkurzania.

Co ma wpływ na koszt instalacji odkurzacza centralnego

Koszt instalacji odkurzacza centralnego jest ściśle uzależniony od konkretnego budynku (jego parametrów), wybranej jednostki centralnej oraz montażu instalacji PVC (w tym także czy będzie wykonana samodzielnie czy przez firmę). W przypadku wyboru konkretnej jednostki centralnej należy określić swoje potrzeby i oczekiwania jak i także dobrać odpowiednią jednostkę pasującą do parametrów danego budynku. Wybierając jednostkę centralną należy mieć na uwadze, że jest to zwykle najdroższy element systemu centralnego odkurzania mający kluczowy wpływ na całościowy koszt instalacji odkurzacza centralnego jak i na późniejszą obsługę wymaganą podczas eksploatacji. Kolejnym istotnym elementem mającym duży wpływ na koszt instalacji odkurzacza centralnego, opisanym już w tym artykule, jest montaż instalacji PVC samodzielnie lub przez firmę zewnętrzną. W przypadku samodzielnego montażu oszczędzamy pieniądze, które przeznaczylibyśmy na opłacenie firmy. Jednak decydując się na samodzielny montaż instalacji PVC trzeba zapoznać się z instrukcjami montażu, a pracę wykonać sumiennie i starannie by nie popełnić błędów mających negatywny wpływ na późniejszą pracę systemu centralnego odkurzania.

 

Zobacz też inne artykuły powiązane tematycznie:

Odkurzacz centralny, czy warto?

Jak wybrać odkurzacz centralny?

Elementy systemu centralnego odkurzania

Schemat instalacji odkurzacza centralnego

 


Gwarancja satysfakcji

28 dni na zwrot
28 dni na zwrot

Każdy nasz klient, który jest konsumentem ma 14 dni na zgłoszenie zwrotu + 14 dni na odesłanie towaru. (Koszt zwrotu ponosi Kupujący). Szczegóły.

Bezpieczne zakupy
Bezpieczne zakupy

Zakupy u nas są bezpieczne dzięki szyfrowanemu połączeniu i procedurom zapewniającym ochronę danych osobowych.

Gwarancja terminu
Gwarancja terminu wysyłki

Jeśli nie wywiążemy się z terminu wysyłki towaru podanego na stronie produktu zaoferujemy Ci prezent lub dodatkowy rabat! (Obsługa sklepu ustala przedmiot lub wysokość rabatu).

firma fodna zaufania
firma fodna zaufania
wzorowy sklep 
szyfrowanie SSL
rzetelny sprzedawca
Partnerzy sklepu Płatności obsługuje Payu Payu - Monedo - Płacę później