Nasze sklepy: Odkurzacze centralne  Kominki Rekuperacja Wellness i Spa

Kategorie

Informacja

Promocje

Elementy systemu centralnego odkurzania

Jakie są elementy systemu centralnego odkurzania?

System centralnego odkurzania składa się z wielu elementów i podzespołów. System centralnego odkurzania nie może istnieć bez choćby jednego z elementów składowych. W skład elementów systemu centralnego odkurzania można zaliczyć trzy główne segmenty elementów z których ten system się składa.

Jakie elementy zawiera system centralnego odkurzania?

Główne elementy systemu centralnego odkurzania to:

  1. odkurzacz centralny (jednostka centralna) z akcesoriami do sprzątania
  2. instalacja z rur PVC
  3. gniazda ssawne

Powyższe elementy systemu centralnego odkurzania to podstawowe segmenty w skład których wchodzi wiele innych elementów.

Poszczególne elementy systemu centralnego odkurzania

1. Odkurzacz centralny (jednostka centralna) z akcesoriami do sprzątania

Odkurzacz centralny to bardzo ważny element systemu centralnego odkurzania. Odkurzacz centralny jest sercem instalacji centralnego odkurzania i jest to również jeden z najważniejszych elementów systemu mający bezpośredni wpływ na jakość sprzątania i ilość obsługi. Parametry techniczne odkurzacza centralnego warunkują przydatność do danej powierzchni i danego budynku, funkcje i łatwość eksploatacji. 

2. Instalacja z rur PVC

Instalacja z rur PVC to element systemu centralnego odkurzania montowany w podłodze i ścianach budynku. Zanieczyszczenia wessane przez rurę ssącą "biegną" instalacją z PVC aż do odkurzacza centralnego. Zanieczyszczenia zostają w zbiorniku odkurzacza centralnego, a powietrze wyrzucane jest na zewnątrz budynku poprzez wyrzutnię. Instalacja PVC jest elementem systemu centralnego odkurzania łączącym gniazda ssawne z jednostką centralną. Na etapie montażu instalacji z rur PVC należy także rozważyć sposób sterowania jednostką centralną z rury ssącej typu on/off. W ścianach razem z instalacją z rur należy wyprowadzić okablowanie, które będzie łączyło gniazdo ssawne z jednostką centralną lub zastosować elementy połączenia bezprzewodowego. Pozwoli to z poziomu rury ssącej sterować pracą odkurzacza centralnego (włącznik on/off). W przypadku drugiego rozwiązania nie ma potrzeby rozprowadzania okablowania. Instalacja z rur PVC to element systemu centralnego odkurzania bez którego system ten nie ma racji bytu.

3. Gniazda ssawne

Ostatnim elementem systemu centralnego odkurzania są gniazda ssawne, które montowane są w ścianach tak jak np. gniazdka elektryczne. Gniazda połączone są z instalacją z rur PVC. Na czas sprzątania do gniazda ssącego wpina się rurę ssąca zasysającą zanieczyszczenia. Jest to element systemu centralnego odkurzania łączący rurę ssąca wciągającą zanieczyszczenia z instalacją PVC.

 

Zobacz też inne artykuły powiązane tematycznie:

Jak wybrać odkurzacz centralny?

Odkurzacz centralny - instrukcja montażu

Schemat instalacji odkurzacza centralnego


Gwarancja satysfakcji

28 dni na zwrot
28 dni na zwrot

Każdy nasz klient, który jest konsumentem ma 14 dni na zgłoszenie zwrotu + 14 dni na odesłanie towaru. (Koszt zwrotu ponosi Kupujący). Szczegóły.

Bezpieczne zakupy
Bezpieczne zakupy

Zakupy u nas są bezpieczne dzięki szyfrowanemu połączeniu i procedurom zapewniającym ochronę danych osobowych.

Gwarancja terminu
Gwarancja terminu wysyłki

Jeśli nie wywiążemy się z terminu wysyłki towaru podanego na stronie produktu zaoferujemy Ci prezent lub dodatkowy rabat! (Obsługa sklepu ustala przedmiot lub wysokość rabatu).

firma fodna zaufania
firma fodna zaufania
wzorowy sklep 
szyfrowanie SSL
rzetelny sprzedawca
Partnerzy sklepu Płatności obsługuje Payu Payu - Monedo - Płacę później