Nasze sklepy: Odkurzacze centralne  Kominki Rekuperacja Wellness i Spa

Kategorie

Informacja

Promocje

Odkurzacz centralny, czy warto?

Zastanawiasz się czy warto kupić odkurzacz centralny?

Technologia z każdym dniem przedziera się coraz bardziej w nasze codzienne życie. Czynności, które kiedyś lub nawet jeszcze nie dawno wykonywało się w jakiś sposób powoli zaczyna wykonywać się już inaczej - szybciej, łatwiej przy użyciu innych narzędzi. Coraz więcej osób interesuje się tematyką odkurzaczy centralnych i coraz więcej osób zadaje sobie pytanie "odkurzacz centralny, czy warto"? Aktualnie coraz większa popularnością cięszą się odkurzacze centralne, a my w tym artykule postaramy się podpowiedzieć czy warto zamontować odkurzacz centralny.

Czy warto kupić odkurzacz centralny - pod kątem praktycznym i finansowym

Odkurzacz centralny, czy warto pod kątem praktycznym

Myślę, że rozważanie na temat tego czy warto kupić odkurzacz centralny można porównać do zamiatania przy użyciu miotły, a do sprzątania odkurzaczem domowym. Miotłą także można posprzątać ale trzeba przy tym się więcej namęczyć, wykonywac dodatkowe czynności jak zbieranie zanieczyszczeń na szufelkę i niestety jest to czynność, która powoduje bardzo duży wzrost kurzu i pyłów w pomieszczeniu. Odkurzaczem tradycyjnym sprzątanie jest o niebo lepsze i szybsze. Mniej się kurzy, nie trzeba namęczyć się tak jak przy zamiataniu i sprzątanie po prostu jest szybsze i przyjemniejsze.

Podobna sytuacja jest w przypadku porównania odkurzacza tradycyjnego i odkurzacza centralnego. Odkurzacz centralny to kolejny wyższy poziom sprzątania. Dzięki zastosowaniu odkurzacza centralnego sprzątanie jest szybsze, przyjemniejsze, bardziej komfortowe, dokładniejsze, wymagające mniejszej ilości czynności i co ważne mniejszej ilości obsługi. Odkurzacz centralny to wyższy pioziom sprzątania. Rozważając czy warto kupić odkurzacz centralny trzeba zadać sobie pytanie czy chcemy przejść na szybszy, sprawniejszy, wyższy poziom sprzątania.

Odkurzacz centralny, czy warto pod kątem finansowym

Chyba każdy zadający sobie pytanie "odkurzacz centralny, czy warto zamontować?" rozważa wartość instalacji odkurzacza centralnego pod kątem finansowym i oszczędności z tego płynących, Zdecydowanie się na odkurzacz centralny wymaga większych inwestycji niż w przypadku odkurzacza tradycyjnego, a dodatkowo powinno to być zaplanowane raczej na etapie budowy/remontu domu ponieważ w ścianach i podłogach musi zostać poprowadzona instalacja. Koszt odkurzacza centralnego jest większy (ceny wersji domowych zaczynają się od około 1100 zł za jednostkę centralną, a do tego dochodzi jeszcze koszt robocizny i instalacji ok. 250 zł od punktu. Jednak zastanawiając się nad tym czy warto zamontować odkurzacz centralny musimy wziąć pod uwagę nie tylko aspekty finansowe.

Należy jednak zadać sobie pytanie czy ta inwestycja zwróci się w jakiś sposób i jeśli tak to w jaki?

Przede wszystkim inwestycja w odkurzacz centralny zwróci się poprzez komfort sprzątania, oszczędność czasu i nerwów. Sprzątając poświęcamy nasz cenny czas na rutynową czynność więc czy nie warto wykonywać tą czynność szybciej, łatwiej, prościej i przyjemniej? To nasz cenny czas, który zaoszczędzimy i który możemy potem wykorzystać inaczej. 

Odkurzacz centralny, czy warto?

Jeśli rozpatrujemy czy warto zakupić odkurzacz centralny pod kątem oszczędności pieniędzy to pozwolę sobie przytoczyć stare polskie przysłowie "czas to pieniądz". W takim razie nasz zaoszczędzony czas również jest zaoszczędzonym pieniądzem.

To jak rozważać jazdę samochodem klasy maluch, a jazdę limuzyną. Jeśli kogoś nie stać na limuzynę to jeździ maluchem, ale jeśli ktoś dysponuje budżetem i ma możliwości na to by jeździć samochodem znacznie wyższej klasy to dlaczego ma tego nie czynić? Dzięki temu zyskuje znacznie wyższy komfort jazdy, szybszy czas podóży i większe przyjemności z jazdy :)

Każdej osobie, która zastanawia się czy warto kupić odkurzacz centralny doradzam rozpatrywanie tego jak kupienie wyższej klasy samochodu od obecnie posiadanego. Należy rozważyć budżet którym dysponujemy i podjać decyzję czy chcemy przejść na wyższy i przyjemniejszy poziom sprzątania. Wymaga to od nas inwestycji finansowej ale inwestycja ta zwróci się nam podczas eksploatacji, która będzie szybsza, przyjemniejsza, bardziej komfortowa. Wyobrażenie sobie tej sytuacji i przemyślenie czy chcemy i czy mamy możliwość przesiąść się w "wyższej klasy auto" pozwoli odpowiedzieć nam na pytanie "odkurzacz centralny, czy warto?" w naszym konkretnym przypadku.

 

Zobacz też inne artykuły powiązane tematycznie:

Jak wybrać odkurzacz centralny?

Odkurzacze centralne - rodzaje filtracji

Koszt instalacji odkurzacza centralnego

Odkurzacz centralny - instrukcja montażu

Najlepszy odkurzacz dla alergików


Gwarancja satysfakcji

28 dni na zwrot
28 dni na zwrot

Każdy nasz klient, który jest konsumentem ma 14 dni na zgłoszenie zwrotu + 14 dni na odesłanie towaru. (Koszt zwrotu ponosi Kupujący). Szczegóły.

Bezpieczne zakupy
Bezpieczne zakupy

Zakupy u nas są bezpieczne dzięki szyfrowanemu połączeniu i procedurom zapewniającym ochronę danych osobowych.

Gwarancja terminu
Gwarancja terminu wysyłki

Jeśli nie wywiążemy się z terminu wysyłki towaru podanego na stronie produktu zaoferujemy Ci prezent lub dodatkowy rabat! (Obsługa sklepu ustala przedmiot lub wysokość rabatu).

firma fodna zaufania
firma fodna zaufania
wzorowy sklep 
szyfrowanie SSL
rzetelny sprzedawca
Partnerzy sklepu Płatności obsługuje Payu Payu - Monedo - Płacę później