Nasze sklepy: Odkurzacze centralne  Kominki Rekuperacja Wellness i Spa

Kategorie

Informacja

Promocje

Jak działa odkurzacz centralny.

Zastanawiasz się jak działa odkurzacz centralny?

Jeśli ciekawi Cię jak działa odkurzacz centralny przeczytaj ten artykuł. Zasada działania systemu centralnego odkurzania jest bardzo prosta. Jednostka centralna montowana jest w pomieszczeniu gospodarczym, piwnicy czy garażu, a w ścianach i podłodze znajduje się instalacja PVC. Na czas sprzątania podłącza się tylko rurę ssącą do gniazd ssawnych, które zamontowane są w ścianach jak gniazdka elektryczne. W zależności od typu odkurzacza centralnego, poprowadzonej instalacji i gniazd ssawnych odkurzacz centralny załącza się po włożeniu rury ssawnej do gniazda ssawnego lub po wciśnieciu włącznika na rurze ssącej.

3 kroki opisujące jak działa odkurzacz centralny 

Działanie odkurzacza centralnego i instalacji centralnego odkurzania można podzielić na 3 podstawowe etapy.

To jak działa odkurzacz centralny i instalacja centralnego odkurzania opisują trzy proste kroki:

  1. W pierwszej kolejności zanieczyszczenia zostają wessane przez rurę ssąca podłączoną do gniazda ssawnego (montowanego w ścianie) lub przez szufelkę automatyczną (montowaną np. w kuchni).
  2. Następnie zanieczyszczenia trafiają do instalacji z rur PVC (która znajduje się np. w podłodze czy stropie/suficie), którą to instalacją przechodzą i trafiają do odkurzacza centralnego (jednostki centralnej).
  3. W jednostce centralnej następuje filtracja: zanieczyszczenia osadzają się w zbiorniku, a powietrze wydmuchiwane jest na zewnątrz budynku. (W tradycyjnym odkurzaczu zużyte powietrze jest wyrzucane znowu do pomieszczeń)

W przypadku punktu 3 warto zastanowić się chwilę nad wyborem miejsca montażu odkurzacza centralnego. Wybór miejsca montażu może mieć wpływ na to jak będzie działał odkurzacz centralny. Np. zamontowanie odkurzacza centralnego na wyższych kondygnacjach budynku powoduje, że zanieczyszczenia wciągane są w górę co znacznie utrudnia przepływ przez instalację.

Jak działa odkurzacz centralny w porównaniu do tradycyjnego?

Działanie odkurzacza centralnego nie jest skomplikowane i tak jak w zwykłym odkurzaczu domowym polega na zasysaniu powietrza i zanieczyszczeń. Główna różnica w tym jak działa odkurzacz centralny w porównaniu do zwykłego polega na sposobie, łatwości i komforcie sprzątania. To tak jakby porównywać zamiatanie do odkurzania tradycyjnym odkurzaczem. Zamiatając także sprzątniemy ale odkurzanie jest prostsze, szybsze i łatwiejsze. Tak samo ma się sytuacja z odkurzaczem centralnym i odkurzaczem tradycyjnym. Odkurzaczem tradycyjnym także sprzątniemy i odkurzymy ale odkurzaczem centralnym zrobimy to łatwiej, szybciej, ciszej i skuteczniej - po prostu lepiej i bardziej komfortowo.

Obrazek ilustrujący jak działa odkurzacz centralny

Poniżej obrazek przedstawiający jak działa odkurzacz centralny.

system centralnego odkurzania

  1. Jednostka centralna
  2. szufelka kuchenna
  3. gniazdo ssawne
  4. rury i akcesoria

 Zaprezentowany obrazek w jak najprostszy sposób przedstawia działanie odkurzacza centralnego. Podczas sprzątania używa się tylko rury ssącej (nr 4), którą podłącza się do gniazda ssawnego (nr 3). Zanieczyszczenia można też sprzątnąć przez szufelkę automatyczną (nr 2). Zanieczyszczenia poprzez instalację PVC trafiają do jednostki centralnej (nr 1). Na zaprezentowanym obrazku jednostka centralna zamontowana jest w najniższej części domu, ponieważ pod tym kątem miejsce montażu jednostki ma wpływ na wydajność całego systemu i zarazem na to jak będzie działał odkurzacz centralny.

 

 

Zobacz też inne artykuły powiązane tematycznie:

Najlepszy odkurzacz dla alergików

Odkurzacz centralny, czy warto?

Gdzie zamontować odkurzacz centralny?

Odkurzacze centralne - rodzaje filtracji

Elementy systemu centralnego odkurzania

Moc odkurzacza centralnego


Gwarancja satysfakcji

28 dni na zwrot
28 dni na zwrot

Każdy nasz klient, który jest konsumentem ma 14 dni na zgłoszenie zwrotu + 14 dni na odesłanie towaru. (Koszt zwrotu ponosi Kupujący). Szczegóły.

Bezpieczne zakupy
Bezpieczne zakupy

Zakupy u nas są bezpieczne dzięki szyfrowanemu połączeniu i procedurom zapewniającym ochronę danych osobowych.

Gwarancja terminu
Gwarancja terminu wysyłki

Jeśli nie wywiążemy się z terminu wysyłki towaru podanego na stronie produktu zaoferujemy Ci prezent lub dodatkowy rabat! (Obsługa sklepu ustala przedmiot lub wysokość rabatu).

firma fodna zaufania
firma fodna zaufania
wzorowy sklep 
szyfrowanie SSL
rzetelny sprzedawca
Partnerzy sklepu Płatności obsługuje Payu Payu - Monedo - Płacę później