Nasze sklepy: Odkurzacze centralne  Kominki Rekuperacja Wellness i Spa

Kategorie

Informacja

Promocje

Najlepszy odkurzacz dla alergików

Jaki jest najlepszy odkurzacz dla alergików?

Na wstępie od razu pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie pisząc jaki odkurzacz dla alergików najlepszy NIE jest. Na pewno dla alergika nie jest dobrze gdy zużyte powietrze trafia z powrotem do pomieszczenia. Niestety zwykłe odkurzacze mają to do siebie, że zużyte powietrze trafia znowu do pomieszczenia. Choć w odkurzaczach znajdują się filtry to nie istnieje filtr, który zatrzyma 100% zanieczyszczeń więc część zanieczyszczeń i drobnoustrojów z powrotem znajduje się w pomieszczeniu. Dodatkowo zwykły odkurzacz skonstruowany jest tak, że po prostu wydmuchuje powietrze z tyłu korpusu. Takie dmuchanie tym powietrzem z odkurzacza do pomieszczenia powoduje unoszenie się drobnoustrojów i pyłów w powietrzu co negatywnie wpływa na alergików. Pyły i zanieczyszczenia po prostu unoszą się powietrzu podrażniając nos czy cały układ oddechowy.

Jeśli nie zwykły odkurzacz, to jaki odkurzacz jest najlepszy dla alergików?

Prócz tradycyjnych odkurzaczy na rynku dostępne są także ich nowocześniejsze odmiany: odkurzacze centralne, które zyskują coraz więcej popularności. Odkurzacze centralne to dobra alternatywa tradycyjnych odkurzaczy, która jest wspaniałym rozwiązaniem dla m.in. alergików.

Odkurzacz centralny - najlepszy odkurzacz dla alergików?

Podstawowe pytanie jakie się nasuwa: dlaczego? Dlaczego odkurzacz centralny jest najlepszym odkurzaczem dla alergików?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Odkurzacz centralny po pierwsze montowany jest w pomieszczeniach gospodarczych z dala od pomieszczeń mieszkalnych, a po drugie powietrze wydmuchiwane jest na zewnątrz budynku. Dzięki temu do pomieszczeń nie jest wdmuchiwane zanieczyszczone zużyte powietrze. Dzięki temu w pomieszczeniach nie następuje też unoszenie i cyrkulacja pyłów czy zanieczyszczeń. Dzięki temu powietrze jest czyste, wszystkie drobnoustroje i zanieczyszczenia wydalane są z pomieszczeń do jednostki centralnej, a zużyte powietrze na zewnątrz budynku. 

Dzięki zastosowaniu odkurzacza centralnego w powietrzu nie unoszą się dla alergika drażniące pyły i drobnoustroje, które podnoszą się podczas sprzątania tradycyjnym odkurzaczem. Powietrze w pomieszczeniach jest świeże i czyste. Z tego prostego powodu odkurzacz centralny jest najlepszym odkurzaczem dla alergików.

 

 

Zobacz też inne artykuły powiązane tematycznie:

Odkurzacz centralny - podstawowe informacje

Odkurzacz centralny, czy warto?

Jak wybrać odkurzacz centralny?

Koszt instalacji odkurzacza centralnego

 


Gwarancja satysfakcji

28 dni na zwrot
28 dni na zwrot

Każdy nasz klient, który jest konsumentem ma 14 dni na zgłoszenie zwrotu + 14 dni na odesłanie towaru. (Koszt zwrotu ponosi Kupujący). Szczegóły.

Bezpieczne zakupy
Bezpieczne zakupy

Zakupy u nas są bezpieczne dzięki szyfrowanemu połączeniu i procedurom zapewniającym ochronę danych osobowych.

Gwarancja terminu
Gwarancja terminu wysyłki

Jeśli nie wywiążemy się z terminu wysyłki towaru podanego na stronie produktu zaoferujemy Ci prezent lub dodatkowy rabat! (Obsługa sklepu ustala przedmiot lub wysokość rabatu).

firma fodna zaufania
firma fodna zaufania
wzorowy sklep 
szyfrowanie SSL
rzetelny sprzedawca
Partnerzy sklepu Płatności obsługuje Payu Payu - Monedo - Płacę później