Nasze sklepy: Odkurzacze centralne  Kominki Rekuperacja Wellness i Spa

Kategorie

Informacja

Promocje

Moc odkurzacza centralnego

Przeczytaj jak dobrać moc odkurzacza centralnego.

Jednym z najważniejszych parametrów jest moc odkurzacza centralnego. To właśnie ona definiuje siłę ssania i użyteczność danego odkurzacza centralnego do danej instalacji. Co istotne nie chodzi tylko o moc silnika w kW lecz o moc ssącą odkurzacza centralnego wyrażoną np. w airwattach. 

Jak dobrać moc odkurzacza centralnego?

Moc odkurzacza centralnego należy dobrać do danego budynku i danej instalacji biorąc pod uwagę wielkość instalacji i wielkość budynku. Jeśli nie ma możliwości na wykonanie pomiarów celem dobrania mocy odkurzacza centralnego należy dobrać ją bazując na podstawie parametrów samej instalacji tj. długości instalacji. Należy jednak pamiętać, że zawsze lepiej wybrać moc odkurzacza centralnego z zapasem - celować nawet po środku parametrów. Gwarantuje to dobór dobrej i wystarczającej mocy odkurzacza centralnego pasującej do danego budynku i nie grozi tym, że dana jednostka centralna będzie za słaba.

Dla przykładu jeśli mamy budynek 250 m2 i długość instalacji 25m, lepiej wybrać jednostkę, która posiada te parametry z zapasem np.: przeznaczona jest do 300 m2 powierzchni i do długości instalacji 30m. Lepiej w instalacji posiadać większą moc odkurzacza centralnego dzięki czemu zanieczyszczenia będą łatwiej przechodzić w instalacji aniżeli wybrać zbyt niską moc odkurzacza centralnego co może grozić słabym przepływem w instalacji.

Porównanie mocy odkurzaczy centralnych

Wybierając dany odkurzacz centralny warto nie tylko zwracać uwagę na powierzchnię i długość instalacji do jakiej jest przeznaczony ale także zwracać uwagę na moc odkurzacza centralnego - jego siłę ssąca wyrażoną np. w Airwattach. Powierzchnia i długość instalacji do jakiej przeznaczony jest odkurzacz centralny kalkulowane są przez producentów w sposób subiektywny. Dlatego może się okazać, że dwa teoretycznie podobne modele odkurzacza centralnego, które według producentów przeznaczone są do tej samej powierzchni i tej samej długości instalacji posiadają różną moc ssącą i generują różną siłę ssania. W tym wypadku zawsze lepiej wybrać wyższą moc odkurzacza centralnego i model odkurzacza centralnego generujący większą siłę ssania.Zobacz też inne artykuły powiązane tematycznie:

Odkurzacz centralny, czy warto?

Jak wybrać odkurzacz centralny?

Odkurzacz centralny - instrukcja montażu

Koszt instalacji odkurzacza centralnego

Elementy systemu centralnego odkurzania


Gwarancja satysfakcji

28 dni na zwrot
28 dni na zwrot

Każdy nasz klient, który jest konsumentem ma 14 dni na zgłoszenie zwrotu + 14 dni na odesłanie towaru. (Koszt zwrotu ponosi Kupujący). Szczegóły.

Bezpieczne zakupy
Bezpieczne zakupy

Zakupy u nas są bezpieczne dzięki szyfrowanemu połączeniu i procedurom zapewniającym ochronę danych osobowych.

Gwarancja terminu
Gwarancja terminu wysyłki

Jeśli nie wywiążemy się z terminu wysyłki towaru podanego na stronie produktu zaoferujemy Ci prezent lub dodatkowy rabat! (Obsługa sklepu ustala przedmiot lub wysokość rabatu).

firma fodna zaufania
firma fodna zaufania
wzorowy sklep 
szyfrowanie SSL
rzetelny sprzedawca
Partnerzy sklepu Płatności obsługuje Payu Payu - Monedo - Płacę później