Nasze sklepy: Odkurzacze centralne  Kominki Rekuperacja Wellness i Spa

Kategorie

Informacja

Promocje

Jak wybrać odkurzacz centralny?

jak wybrać odkurzacz centralny

Podpowiadamy jak wybrać odkurzacz centralny.

Każda osoba planująca montaż systemu centralnego odkurzania zadaje sobie podstawowe pytanie: jak wybrać odkurzacz centralny?

W naszym artykule podpowiemy jak wybrać najlepszy odkurzacz centralny. Podczas wyboru odkurzacza centralnego należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników i parametrów technicznych. Odkurzacz centralny powinien być dostosowany do naszych potrzeb, do planowanej instalacji i warunków mieszkalnych. Te parametry w głównej mierze warunkują jak wybrać odkurzacz centralny.

Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz centralny

Jeśli chcemy wybrać jak najlepej dostosowany do naszych potrzeb odkurzacz centralny powinniśmy posiadać takie informacje jak: odległość od najdalszego gniazda do wyrzutni (długość instalacji), powierzchnia mieszkalna (do sprzątania), przybliżona ilość gniazd ssących. Zadając sobie pytanie jak wybrać odkurzacz centralny musimy mieć świadomość, że by na nie odpowiedzieć powinniśmy znać podstawowe parametry odkurzaczy centralnych i posiadać podstawowe informacje o naszej instalacji.

Na co zwrócić uwagę by wybrać jak najlepszy odkurzacz centralny?

Informacją bardzo ważną podczas rozmyślania nad tym jak wybrać odkurzacz centralny jest maksymalna długość instalacji. To właśnie ten parametr w głównej mierze określa jaki wybrać odkurzacz centralny. Dodatkowymi parametrami na które warto zwrócić uwagę, jeśli są podane na karcie produktu danego odkurzacza są: powierzchnia do sprzątania, przybliżona ilość gniazd ssących, sposób filtracji i moc. Przepływ instalacji powinno mierzyć się względem najmniej korzystnie położonego gniazda (zwykle najbardziej oddalonego) i to jest kluczowy parametr określający jaki wybrać odkurzacz centralny. Powyższe informacje w dużej mierze warunkują i określają jak wybrać odpowiedni odkurzacz centralny

Jak wybrać odkurzacz centralny dostosowany do indywidualnych potrzeb?

Wybierając odkurzacz centralny warto zwrócić uwagę na: moc odkurzacza, moc ssącą wyrażoną w Airwattach, pojemność zbiornika, poziom hałasu, sposób filtracji, sposób i łatwość sterowania. Moc odkurzacza centralnego określa jego siłę co za tym idzie także zasięg. Mos ssąca określa siłę zasysania więc ma ona bezpośredni wpływ na komfort odkurzania. Pojemność zbiornika warunkuje czas w jakim należy go opróżniać, więc im większy zbiornik tym lepiej. Choć jednostka centralna montowana jest w pomieszczeniach gospodarczych warto zwrócić uwagę aby poziom hałasu nie przekraczał pewnych norm. Sposób filtracji zastosowany w odkurzaczu centralnym określa jakiego rodzaju obsługi dany odkurzacz będzie potrzebował podczas eksploatacji. Dodatkowo nie można zapominać o parametrach do których ma być wybrany odkurzacz centralny (długość instalacji - odległość od najdalszego gniazda do wyrzutni, powierzchnia do sprzątania).

Odpowiadając na pytanie jak wybrać odkurzacz centralny

Musimy posiadać dane na temat samej instalacji (długość instalacji - odległość od najdalszego gniazda do wyrzutni), a także mieć oszacowany budżet i konkretne oczekiwania względem danej jednostki centralnej i sposobu jej eksploatacji (funkcje i sposób filtracji). Zastosowanie się do tej zasady gwarantuje wybranie odkurzacza centralnego dostosowanego jak najlepiej do naszych potrzeb i warunków mieszkalnych. Parametry zarówno mieszkalne, jak i również parametry samej instalacji warunkują jaki wybrać odkurzacz centralny. Aby wybrać jak najlepszy odkurzacz centralny trzeba po prostu znać swoje potrzeby, parametry instalacji i dobrać funkcje odkurzacza (moc, sposób filtracji i inne funkcje dodatkowe) do własnego budżetu.

 

Zobacz też inne artykuły powiązane tematycznie:

Gdzie zamontować odkurzacz centralny?

Odkurzacze centralne - rodzaje filtracji

Odkurzacz centralny - instrukcja montażu

Moc odkurzacza centralnego

Ranking odkurzaczy centralnych


Gwarancja satysfakcji

28 dni na zwrot
28 dni na zwrot

Każdy nasz klient, który jest konsumentem ma 14 dni na zgłoszenie zwrotu + 14 dni na odesłanie towaru. (Koszt zwrotu ponosi Kupujący). Szczegóły.

Bezpieczne zakupy
Bezpieczne zakupy

Zakupy u nas są bezpieczne dzięki szyfrowanemu połączeniu i procedurom zapewniającym ochronę danych osobowych.

Gwarancja terminu
Gwarancja terminu wysyłki

Jeśli nie wywiążemy się z terminu wysyłki towaru podanego na stronie produktu zaoferujemy Ci prezent lub dodatkowy rabat! (Obsługa sklepu ustala przedmiot lub wysokość rabatu).

firma fodna zaufania
firma fodna zaufania
wzorowy sklep 
szyfrowanie SSL
rzetelny sprzedawca
Partnerzy sklepu Płatności obsługuje Payu Payu - Monedo - Płacę później